Mam problem - Jaką fundację mi polecicie?

Mam problem - Jaką fundację mi polecicie?

Witam was serdecznie. Żądam informacji na temat polskich fundacji, jakie zajmują się rakiem płuc. Mieliście z jakimiś do czynienia? Ogólnie zależy mi głównie na tych co działają na Śląsku, jeżeli takie w ogóle są? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

DobreSlowo

Posty: 38

 
Niesłychanie fajna akcja! Faktycznie jestem pod wrażeniem wyniku. Sam pewnie nie dałbym rady tyle przebiec co pan Marcin...Myślę, iż to niesłychanie przyzwoity pomysł, żeby promować walkę z rakiem poprzez bieganie. W końcu ruch to zdrowie! Nie wiem czy dam radę też coś przebiec, niemniej jednak może pomogę w jakiś inny sposób. Jeszcze raz gratulacje za pomysł!

Klaraaa

Posty: 34

 
Sporo jest fundacji w naszym kraju. Od tych pomagających bitym dzieciom, aż po fundacje, które wspierają głodzone zwierzęta. Trudno się więc zdecydować – komu pomóc. Albowiem jak oszacować, kto żąda najbardziej życia? Jednakże mimo wszystko, wydaje mi się, iż dana fundacja zasługuje na pieniądze jak żadna inna. Przede wszystkim, w Polsce nakłady na walkę z nowotworem w ogóle są słabe. Dodatkowo rak płuc jest najskuteczniejszym zabójcą. Właściwie jedynie szybkie wykrycie daje szanse na przeżycie.

234_9867

Posty: 41

 
Jestem pod dużym wrażeniem tego jak pracuje Fundacja Rozwoju Torakochirurgii na Śląsku. Okazali mojej rodzinie gigantyczne wsparcie, kiedy zachorował stryj. Okazało się, że nigdzie indziej nie możemy liczyć na wsparcie. Tylko przez serwis bfrt.org.pl odnaleźliśmy lekarzy oraz pieniądze. Sama strona jest idealnym źródłem wiedzy na temat specyfiki samego raka płuc. Wiele osób nie wie na czym polega ta choroba, jak się przed nią obronić, a taka wiedza zwiększa szanse na przeżycie. Niezwykle polecam tę fundację, oni naprawdę pomagają.

Agusiaa_45

Posty: 40

 
Niesłychanie fajna akcja! Rzeczywiście jestem pod wrażeniem wyniku. Sam pewnie nie dałbym rady tyle przebiec co pan Marcin...Myślę, że to bardzo przyzwoity pomysł, żeby promować walkę z rakiem poprzez bieganie. W końcu ruch to zdrowie! Nie wiem czy dam radę też coś przebiec, lecz może pomogę w jakiś inny sposób. Jeszcze raz gratulacje za pomysł!

uiids

Posty: 44

 
Też gratuluję pomysłu, wyniku oraz w ogóle chęci do działania! Dziś ludzie są raczej pasywni, tym bardziej cieszy, że są jeszcze tacy zapaleńcy, jakim się pragnie jakoś działać. Pomysł zasługuje na wsparcie oraz jako że też biegam zupełnie amatorsko, niesłychanie bym się chciała jakoś przyłączyć do tej inicjatywy. Bo wypada uciekać przed rakiem, biegusiem! Pozdrowienia;)

ltomzik

Posty: 38

 
Pamiętam jak kiedyś w szkole zrobili nam taką lekcję na temat szkodliwości palenia. Pokazali nam fotki jak wyglądają płuca wieloletniego palacza. Niektórzy trochę się wystraszyli i z tych nerwów poszli zajarać...Myślę, że lepszą robotę niż takie prelekcje zrobią fundacje takie jak choćby bfrt.org.pl. Jestem pod wrażeniem ich zaangażowania i projektów, jakie dotychczas zrealizowali. Oni nie straszą, ale pomagają we wczesnym wykrywaniu i edukacji. To nie jest fundacja tylko dla palaczy, ale też dla innych osób objętych ryzykiem raka płuc – pracujących w przemyśle, przy azbeście itp.

Virgo

Posty: 39

 
Reportaż o raku płuc jaki obejrzałem na stronie pewnej fundacji zrobił na mnie spore wrażenie. Myślę, że powinni puszczać takie filmy szczególnie młodym ludziom, w szkołach np. podczas godziny wychowawczej. W mojej szkole podstawowej paliło już przynajmniej pięciu chłopaków w klasie, zaś nauczyciele i rodzice byli bezradni. Głównie na Śląsku problem raka płuc jest wyjątkowo znaczny. Myślę, że takie fundacje mają tutaj sporo pracy do wykonania i każde środki, które uda im się uzyskać są na wagę złota. Nasza firma na pewno postara się wesprzeć tę organizację.

mati

Posty: 42

 
Bardzo fajna akcja! Faktycznie jestem pod wrażeniem wyniku. Sam pewnie nie dałbym rady tyle przebiec co pan Marcin...Myślę, iż to bardzo porządny pomysł, żeby promować walkę z rakiem przez bieganie. W końcu ruch to zdrowie! Nie wiem czy dam radę też coś przebiec, natomiast może pomogę w jakiś inny sposób. Jeszcze raz gratulacje za pomysł!

Cronxxx

Posty: 45