Kierowcy poddawani badaniom psychologicznym?

Kierowcy poddawani badaniom psychologicznym?

Cześć. Z ilu etapów składa się badanie psychologiczne kierowcy? Jedni mówią, iż z dwóch, inni, iż z trzech, a ja już sam nie wiem. Pogubiłem się w tym.

Sarenka

Posty: 16

 
Jeśli chcesz się przygotować to nie zapomnij żadnych dokumentów – przede wszystkim jakiegoś ze zdjęciem, dowodu, paszportu czy prawka, bez tego nie wejdziesz i będziesz musiał znowu przyjechać. Jak masz to weź też badania lekarski. Przygotowanie intelektualne?

To naprawdę bułka z masłem, zobaczysz ;)

tylko45

Posty: 17

 
U mnie też na początku było dopasowywanie kształtów, później dopisywanie liczb, później zadania na refleks i wciskanie pedałów w zależności od świateł i dźwięków. Kolejno miałem test na szybkość podejmowania decyzji.

Kopah

Posty: 22

 
Tak, ja przechodziłem badania psychologiczne kierowcy. Nie ma się absolutnie czego obawiać, na początku dostaje się zadanie, w którym chodzi o dopasowywanie kształtów.

Potem idzie już z górki.

Penio

Posty: 30

 
Jeżeli chcesz się przygotować to nie zapomnij żadnych dokumentów – przede wszystkim jakiegoś ze zdjęciem, dowodu, paszportu czy prawka, bez tego nie wejdziesz i będziesz musiał znowu przyjechać. Jak masz to weź też badania lekarski. Przygotowanie intelektualne?

To rzeczywiście bułka z masłem, zobaczysz ;)

nevya22

Posty: 19

 
Jeśli jesteś z południa Polski to polecam każde większe miasto.

Kraków, Wrocław, Katowice czy Bielsko-Biała oferują liczne punkty badań psychologicznych kierowców, praktycznie w takich samych cenach, oscylujących w okolicach stu złotych. W zależności oczywiście od rodzajów badań.

Abyss

Posty: 15

 
To niezwykle proste.

Wszyscy kierowcy zawodowi zmuszeni są do przejścia badań psychologicznych. Kierowcy bez nich mogą nawet nie pozyskać prawa jazdy! Jeśli chodzi o kategorię C lub D.

212014

Posty: 18

 
Masz rację, iż podlegają pod tą ustawę, ale ta chyba też jest związana z tematem: „Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o Ruchu Drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908)”. Nie wiem czy jest coś później, ale taki zapis odszukałem.

Japoniecek

Posty: 21

 
Wydaje mi się, że nie wystarczą. Potrzebne są specjalistyczne badania psychologiczne kierowcy. Mój szwagier je kiedyś robił, nie pamiętam ile płacił, chyba coś koło stówki, ale jak pracodawca będzie Cię chciał zatrudnić to pewnie załatwi i opłaci takie testy. Poszukaj w Google.

hazi32

Posty: 10

 
Na stronie http://maromed.com.pl jest kapitalna zakładka dotycząca przygotowania do badań psychologicznych kierowcy.

Odpal sobie i spisz co tam potrzeba, byś rano nie biegał po domu, tylko skupił się na zadaniach.

Axer19

Posty: 23