Szukam informacji o chorobach kręgosłupa?

Szukam informacji o chorobach kręgosłupa?

Witam wszystkich oraz każdego z osobna :P Taka rzecz jest, a mianowicie – jak rozpoznać niepokojące zmiany w stopie oraz jak z nimi walczyć? Chodzi o takie wady jak płaskostopie, krzywy paluch oraz ostroga piętowa. Macie z tym jakieś doświadczenia?

Rysiek_99

Posty: 50

 
Jak słyszę o ścięgnie Achillesa to mi się od razu Marek Citko przypomina oraz jego paskudna kontuzja;/ Niezmiernie uciążliwa sprawa wrócić do zdrowia po zerwaniu ścięgna, dlatego pożądane byłoby uważać jak tylko coś pobolewa. Wiele znaczących informacji przeczytałem na http://zadbajostawy.pl/choroby-stawow-kolanowych/koslawosc-kolan.html. Mogę polecić tę stronkę, rzetelnie prowadzona, mnóstwo pomocnych artykułów.

pawel253

Posty: 36

 
Hej! Ja przede wszystkim zacznę od tego, iż warto się badać, zwłaszcza jak się ma już swoje lata, albo jak się coś trenuje. Ja na przykład biegam i muszę uważać na stawy kolanowe. Jak ktoś ma problemy z kolanami to polecam maści, natomiast również specjalne tabletki, które regenerują chrząstkę stawową. A biegaczom polecam treningi po miękkim podłożu, gdzieś w parku, lesie itd. Biegając po asfalcie faktycznie można sobie zrobić krzywdę.

Virgo

Posty: 39

 
Jeśli chodzi o sposoby walki z bólem kręgosłupa to ja jestem zdecydowanym orędownikiem masażu:) Faktycznie nie ma lepszego sposobu na pozbycie się bólu w lędźwiach, odcinku szyjnym i innym niż porządny masaż klasyczny. Wyłącznie, żeby był efekt to trzeba przynajmniej tę dziesięć sesji wykupić ;)

Klaraaa

Posty: 34

 
Ze stawami nie ma żartów, zresztą podobnie jak ze ścięgnami. Mnie się chyba najbardziej dały we znaki Achillesy. Na początku radziłbym zadbać o takie podstawowe kwestie jak minimalizacja obciążeń. Dopiero później można wkroczyć z kremami, stabilizatorami oraz innym leczeniem. Mnie na przykład bardzo pomogło rozciąganie ścięgna. Gimnastyka także dużo daje oraz rozluźnia:)

234_9867

Posty: 41

 
Kiedyś myślałem, że ból kręgosłupa to przypadłość ludzi po sześćdziesiątce, natomiast aktualnie widzę, że tak nie jest :P Przekopałem internet szukając sprawdzonych, domowych metod łagodzenia bólu i chyba z tych wszystkich terapii to najlepszy jest masaż, który robi mi żonka :) Najważniejsze, że darmowy, tzn. oliwkę trzeba kupić :)

mati

Posty: 42

 
Co do stron w internecie, jakie zajmują tą tematyką to jest tego mnóstwo. Ja ostatnio szukałem troszkę informacji na temat płaskostopia poprzecznego i bardzo ciekawy artykuł znalazłem tutaj – http://zadbajostawy.pl/choroby-stopy/dna-moczanowa.html. Napisane takim ludzkim językiem, bez tego lekarskiego nazewnictwa. Znalazłem troszkę danych na temat wkładek które należałoby sobie zaaplikować do buta :)

Argante

Posty: 33

 
Jak słyszę o ścięgnie Achillesa to mi się od razu Marek Citko przypomina oraz jego okropna kontuzja;/ Bardzo ciężka sprawa wrócić do zdrowia po zerwaniu ścięgna, zatem należałoby uważać jak tylko coś pobolewa. Wiele istotnych informacji przeczytałem na http://zadbajostawy.pl/choroby-stawow-biodrowych/choroba-zwyrodnieniowa-stawu-biodrowego.html. Chcę polecić tę stronkę, rzetelnie prowadzona, mnóstwo pomocnych artykułów.

agdb1301

Posty: 39

 
Ja również poprzez długi czas się męczyłem z bólem kręgosłupa, więc wiem co to znaczy. Zacząłem się interesować trochę tematem dopiero jak faktycznie zaczęło mnie łupać :) Najpierw właśnie poszukałem trochę info w sieci. Fajny artykuł znalazłem wtedy na zadbajostawy.pl. Też jeżeli szukasz info na te tematy to jak najbardziej polecam tę stronkę. Lecz wiadomo oraz tak nic nie zastąpi wizyty u lekarza.

Pszemeg

Posty: 43

 
Ze stawami nie ma żartów, zresztą podobnie jak ze ścięgnami. Mnie się chyba najbardziej dały we znaki Achillesy. Na początku radziłbym zadbać o takie podstawowe kwestie jak minimalizacja obciążeń. Dopiero później można wkroczyć z kremami, stabilizatorami oraz innym leczeniem. Mnie na przykład niesłychanie pomogło rozciąganie ścięgna. Gimnastyka też dużo daje oraz rozluźnia:)

Cronxxx

Posty: 45