Dobre przedszkole w Krakowie

Dobre przedszkole w Krakowie

Szukam rodziców, którzy zapisali dzieci do przedszkola niepublicznego w Krakowie. Mam pytanie o prowadzenie zajęć i o realne koszty opieki. Czy w 400 złotych gdzieś jestem w stanie się wyrobić?

namok

Posty: 6

 
Jakość kształcenia przedszkolnego w Krakowie się poprawiła ostatnimi laty. Jest lepiej, mam porównanie, bo dziecko przepisywałam już 4 razy niestety. Ostatnio nic się złego nie dzieje.

johncena67

Posty: 16

 
Jak spojrzysz to przedszkoli specjalnych jest bardzo mało, integracyjnych trochę więcej. Więc druga opcja wydaje się o wiele korzystniejsza.

labuh

Posty: 10

 
Też uważam, że nie warto dziecka nadmiernie obciążać, szczególnie w przedszkolu. Im więcej dobrej zabawy, fajnych warsztatów, tym lepiej. I raczej nie chodzi o czesne, ale o zaangażowanie kadry i realne opinie rodziców o placówce.

matek562

Posty: 13

 
Dzieci niepełnosprawne wysyłają faktycznie dużo niewerbalnych komunikatów, więc trzeba też kadrę ocenić pod tym kątem.

Julian

Posty: 17

 
Trzylatków ciężko przekonać do kontaktów z rówieśnikami momentami. Przedszkola, w których dominują trzylatki to zawsze wartościowe jednostki. Tak wynika z moich obserwacji.

zenek744

Posty: 7

 
Z tego co wiem, orzeczenie o niepełnosprawności nie wyklucza z normalnego przedszkola, ale program masz na pewno lepiej dopasowany w jednostkach wyspecjalizowanych. I tak zawsze jakieś dodatkowe punkty przy rekrutacji się pojawią.

frunet

Posty: 7

 
Zastanów się nad przedszkolem integracyjnym, a niekoniecznie specjalnym. Niepełnosprawność nie musi być wielką przeszkodą, jak się zadba o właściwą integrację, budowanie pozytywnych skojarzeń społecznych.

Marioleczka

Posty: 5

 
My super trafiliśmy po przeprowadzce do Krakowa. Syn 3 lata zapis do Smoczej Doliny przy Fiszera, https://www.facebook.com/Smocza-Dolina-Przedszkole-Niepubliczne-2100530453319867/. Wyraźnie ciepła atmosfera. Klimat integracyjny. Myślę, że spora zaleta to działanie przedszkola w budynku jednorodzinnym, bo dziecko nie ma przeskoku negatywnego. Ma wrażenie, jakby trafiało do drugiego domu. O zapisaniu do przedszkola podjęliśmy z rodziną decyzję po wizycie adaptacyjnej. Syn bardzo polubił wychowawczynię, do której został przydzielony praktycznie automatycznie. Ogólnie jest dużo śmiechu, zabawy. Fajne przedszkole. Zachowują bardzo wysokie standardy i nie liczą kosmicznie, bo 400 złotych za czesne. To śmieszna kwota, jeżeli chodzi o Kraków. Póki można to zapisuj.

wisła1905

Posty: 4

 
Efektywne grupy w przedszkolach składają się z 10 osób maksymalnie. Jak masz 20 i więcej to nie bardzo. Trzeba rezygnować, bo będzie masakra i mnóstwo konfliktów.

Klara323

Posty: 6